Liga 1: Concordia, victorie mare la Timisoara. Poli se indreapta spre liga secunda

Sambata, 23 Aprilie 2016, ora 19:57
2040 citiri

Concordia Chiajna a invins clar Poli Timisoara in deplasare, scor 3-1 in etapa cu numarul 8 din play-out-ul sezonului 2015/2016 al Ligii 1, intr-un meci disputat sambata seara.

Golurile echipei oaspete au fost marcate de Milevsky din penalti, minutul 54, Obodo, minutul 73 si Odibe, minutul 88.

Nimely a marcat singurul gol al gazdelor, in minutul 66.

Aceasta infrangere o pune pe Poli intr-o situatie grea, cu 19 puncte, pe 7 in clasament, la 5 puncte de locul care aduce salvarea.

Concordia urca acum pe 4, cu 24 de puncte, la egalitate cu FC Botosani.

Echipe de start:

Poli Timisoara: Strauss - Belu, Canu, Bocsan, D. Popescu - Barbut, Scutaru, Jenkins, Javi Hernandez - Elek, Nimely.

Rezerve: Gomis, Manu Torres, Pisas, Zicu, Llorente, Doman, Rajcomar.

Concordia: Balgradean - Feussi, Tincu, Odibe, Niasse, Gradinaru - M. Cristescu, Obodo, N. Rosu - Milevskiy, Pena.

Rezerve: Matache, Mamele, Serediuc, Giurgiu, Garcia, Raducanu, Ad. Cristea.

Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
Liderul USR, după trimiterea în judecată a lui Clotilde Armand: ”Sunt nişte dosare fake, hărţuieli politice”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, a reacţionat după Clotilde Armand, primarul Sectorului 1, a fost trimisă în judecată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 şi a afirmat că...
#Concordia bate la Poli, #Poli Timisoara cronica meci Concordia, #Concordia bate deplasare Timisoara , #stiri Liga I