Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Craiova incepe anul cu o victorie la scor

Sambata, 04 Februarie 2017, ora 16:10
3671 citiri

Universitatea Craiova a inceput anul 2017 cu o victorie categorica in primul meci din partea a doua a campionatului.

Oltenii au trecut cu scorul de 5-0 de cei de la FC Voluntari.

Gazdele de la Craiova au inceput partida in ofensiva, Ivan si Nuno Rocha ratand doua ocazii importante in primele 10 minute.

Acelasi Rocha a deschis scorul in minutul 33, el punctand cu un sut plasat, din marginea careului de 16 metri.

In finalul primei reprize, Andrei Ivan a lovit bara, iar Nicusor Bancu a dus scorul la 2-0 dupa o actiune buna in banda dreapta finalizata cu un sut la coltul scurt.

In debutul reprizei secunde, Bancu a urcat bine in partea stanga, a pasat in centru pentru Baluta, iar acesta a sutat fara sperante pentru Bornescu.

Ilfovenii au avut si ei o bara, prin Curelea, insa imediat Bancu a reusit "dubla" dupa o actiune a lui Ivan care l-a lasat cu poarta goala in fata. Andrei Ivan a "inchis tabela" in minutul 79, el punand latul la o centrare a lui Briceag.

Dupa aceasta victorie, Craiova a ajuns la 40 de puncte si a urcat peste Steaua in clasamentul Ligii 1, vicecampioana avand totusi un meci in minus.

ECHIPELE DE START

CS U Craiova: Calancea - Dimitrov, Popov, Kelici, Briceag - Mateiu, Zlatinski, Baluta - Nuno Rocha, Bancu, A. Ivan

Rezerve: Mingote, Acka, Screciu, Mazarache, Vagenin, Madson, R. Petre

Antrenor: Gh. Multescu

FC Voluntari: Bornescu - Filipov, Hrvoje, Maftei, Acsinte - Capatana, Tabacariu, Lazar - Marinescu - Cernat, Ivanovici

Rezerve: Balauru, Al. Coman, Balaur, Cazan, Curelea, Popadiuc, G. Deac

Antrenor: Florin Marin

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Craiova victorie Voluntari, #Craiova victorie Liga 1, #Craiova clasament Liga 1 , #stiri Liga I