Liga 1: CSU Craiova, victorie in ultimele 10 minute la CFR Cluj

de Dan Alexandru
Duminica, 04 Octombrie 2015, ora 22:54

CSU Craiova a castigat partida din deplasare cu CFR Cluj, scor 2-1, in ultimul joc al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 13, stagiunea 2015/2016.

Un succes la limita asadar pentru olteni, care au intors rezultatul de 0-1 in ultimele 10 minute.

Aceasta victorie ii duce pe locul 7, chiar peste CFR, cu 19 puncte, la egalitate cu ASA Targu Mures si cu 5 puncte peste ardeleni.

CFR Cluj: T. Marc - Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora - Petrucci, Gomelt - Jakolis, Cristian Lopez, Nouvier - Beleck.

CSU Craiova: Balgradean - S. Achim, Popov, Acka, Vatajelu - Mateiu, Kay - A. Ivan, Bawab, Baluta - Nuno Rocha.

Arbitru: Lucian Rusandu.