Liga 1: Dinamo castiga la limita cu ASA Targu Mures, dupa un penalti ratat

Sambata, 10 Decembrie 2016, ora 22:27
3705 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat partida cu ASA Targu Mures, scor 1-0, in ultimul joc al zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 20 a stagiunii competitionale 2016/2017.

Singurul gol a fost reusit de Nemec in minutul 22. Pasa a venit de la Sergiu Hanca, fost jucator la Mures, cel mai bun pasator din lotul lui Andone.

Dinamo nu a reusit un meci prea bun cu sportivii din Targu Mures, dar cele mai importante au fost cele 3 puncte, obtinute de echipa lui Andone, care a ratat si un penalti prin Dan Nistor, in minutul 84. Imediat dupa penalti, Rotariu a lovit bara cu un sut foarte bun.

In minutul 94, Gabi Matei de la oaspeti a primit al doilea galben si a fost eliminat.

Dinamo face 32 de puncte si urca pe 5 in Liga 1, 2 lungimi peste CFR Cluj, intarindu-si pozitia de play-off in campionat.

ASA ramane penultima formatie din Romania, cu 9 puncte doar la activ.

Dinamo: Branescu - Romera, Nedelcearu, Marici, St. Filip - Mahlangu, Busuladzici, Palici (cpt) - Hanca, Nemec, V. Lazar.

Antrenor: Ioan Andone.

Rezerve: Penedo Cano - M. Popescu, D. Rotariu, D. Popa, D. Nistor, Vl. Olteanu, Ceccarelli.

ASA Targu Mures: Mingote - G. Matei, Dobrosavlevici, Cordos, G. Mendy - G. Muresan (cpt), Candrea - Zicu, Iacobovici, Morar - Kuku.

Antrenor: Dan Alexa.

Rezerve: B. Moga - Chertes, C. Rus, Netzer, O. Deaconu, Petris, Ursu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Dinamo Targu Mures cronica Liga 1, #Dinamo bate la limita Targu Mures, #Dinamo penalti ratat Targu Mures , #stiri Liga I