Liga 1: Dinamo face un pas gresit la FC Botosani

Duminica, 20 Septembrie 2015, ora 22:54
3647 citiri

FC Botosani si Dinamo Bucuresti au incheiat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 11, stagiunea 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Cabrera in minutul 27, respectiv Essombe in minutul 45 plus 2.

Cabrera deschidea scorul in minutul 27, dupa o executie simpla in careu. Prima parte s-a incheiat cu golul lui Essombe, in minutul 2 de prelungire, gol care a venit dupa un sut plasat al varfului de culoare al lui Dinamo, dupa o pasa a lui Gavrila.

Au fost singurele goluri ale partidei, iar in clasament, acum, Dinamo vine pe 4, cu 18 puncte, 3 mai putine ca liderul Astra. Botosani este pe 12 in Liga 1, cu 8 puncte.

FC Botosani: Iliev - Patache, Plamada, Cordos, Dimitrov - Cucu, Cabrera - Fulop, Vasvari, Martinus - Batin.

Rezerve: Plesca, Bordeianu, Hadnagy, D. Roman, Ivanovici, R. Costin, Brata.

Dinamo: Cerniauskas - Fai, Marc, Mevlja, Ghomsi - Serban, Anton - Gavrila, Rotariu, Palic - Essombe.

Rezerve: I. Popescu, Nedelcearu, Puljic, P. Petre, Tircoveanu, Corbu, Moldoveanu.

Arbitru: Istvan Kovacs.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#botosani dinamo egal, #botosani egal cu dinamo cronica, #dinamo pas gresit la botosani , #stiri Liga I