Liga 1: Dunarea egaleaza Hermannstadt in prelungiri, in derbiul noilor promovate

Duminica, 05 August 2018, ora 19:52
3141 citiri

AFC Hermannstadt nu a reusit sa produca surpriza si a fost egalata in minutul 91 de fosta sa colega de Liga 2, Dunarea Calarasi, in derbiul noilor-promovate din Romania, scor 1-1, in etapa cu numarul 3 din Liga 1, sezonul competitional 2018/2019.

Singurul gol al Sibiului a fost reusit de Blanaru in minutul 24, care a reluat fabulos cu calcaiul din plin careu, dupa o lovitura libera batuta de Dalbea, de pe flancul drept.

Cand putini se mai asteptau, Calarasiul a reusit egalarea, in minutul 91, Dobrosavlevici reluand cu capul perfect la coltul scurt dupa o lovitura libera batuta de Kanda.

A fost ultima faza periculoasa a jocului, iar Dunarea ramane acum neinvinsa, avand 5 puncte, la egalitate cu FC Botosani, CFR si Astra.

Cei de la Sibiu au 4 puncte si sunt pe locul 8.

Hermannstadt: Cabuz - A. Coman, Stoica, Dandea, Tatar - Dalbea, Antonov - Petrescu, Chalkiadakis, Nkololo - Blanaru.

Dunarea: Starton - Gligorov, Dobrosavlevici, B. Sandru, Mendy - Puscas, S. Cucu - Babei, Honciu, V. Munteanu - Ndiaye.

Arbitru: I.Dima.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#egal intre Hermannstadt si Calarsi, #Calarasi egalare la ultima faza Sibiu, #Liga 1 cronica meci Sibiu Calarasi , #stiri Liga I