Liga 1: Egal cu iz de Liga II intre Ceahlaul si Gaz Metan Medias

Luni, 13 Aprilie 2015, ora 20:00
2060 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 0-0, in al doilea meci de luni din Liga 1, etapa cu numarul 26. stagiunea 2014/2015.

Jocul a fost unul fara stralucire, cu foarte putine ocazii de gol.

Au fost doar doua mari ratari, prima apartinand oaspetilor, in minutul 44 Munteanu ratand din 6 metri incredibil, reluand mult alaturi din pozitie ideala.

A doua a fost pentru gazde in minutul 52, cand Wellyson tot din cativa metri nu a putut relua cum trebuie mingea pentru a marca.

Un egal alb care incurca ambele echipe, cele doua ramanand pe locuri retrogradabile, Piatra Neamt pe 15 cu 23 de puncte, iar Gaz un loc mai sus, 14, cu 25 de puncte.

Ceahlaul: Calancea - Markovic, Gorea, Wellyson, Chirieletti - Tabacariu, V. Achim - Stana, Stefanescu, Chitosca - Carjan.

Gaz Metan: Plesca - V. Cretu, B. Visa, Velasquez, Buzean - Tahar, Zaharia - C. Petre, A. Munteanu, Elton da Silva - D. Roman.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#cronica gaz metan ceahlaul, #egal intre ceahlaul si gaz metan, #cronica liga I gaz metan ceahlaul , #stiri Liga I