Liga 1: Egal in Moldova, intre Botosani si Targu Mures

Duminica, 04 Octombrie 2015, ora 20:22
1769 citiri

FC Botosani si ASA Targu Mures au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 13 a stagiunii 2015/2016.

Golurile au fost marcate de Hadnagy, respectiv fundasul central Ivan Gonzalez, pentru oaspeti.

Ivan Gonzalez a reluat perfect cu capul in minutul 23, ulterior unei centrari din corner. Egalarea a venit la final pentru Botosani, in minutul 73, cand Hadnagy relua in plasa dupa o faza foarte rapida a moldavilor.

Un egal care mentine ASA in primele 6, cu 19 puncte, Botosani fiind pe 12 cu 9 puncte.

De remarcat ca la Botosani a debutat pe banca Cristi Pustai, care a jucat in fata fostei sale echipe, Targu Mures.

FC Botosani: Iliev - Patache, Miron, Plamada, Acsinte - Batin, Vasvari, Bordeianu, Fulop - D. Roman, Hadnagy.

Rezerve: Plesca, Popovici, R. Costin, Brata, Ivanovici, Neziri, Martinus.

ASA: Viciu - Velayos, Ivan Gonzalez, Bejan, Balic - G. Muresan, Brandan - Pedro, Dedov, Romario - Manolov.

Rezerve: Fejer, Balaur, Gorobsov, Sbarcea, Hanca, Axente, Candrea.

Arbitru: Radu Petrescu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#cronica botosani targu mures, #egal botosani targu mures, #egal intre targu mures botosani , #stiri Liga I