Liga 1: Egal spectaculos intre CFR Cluj si Petrolul Ploiesti

Duminica, 06 Aprilie 2014, ora 22:52
1985 citiri

CFR Cluj si Petrolul Ploiesti au terminat la egalitate, scor 1-1, intalnirea disputata duminica seara in etapa a 26-a a Ligii 1.

Cele doua echipe au oferit un meci foarte frumos, cu multe faze si ocazii mari.

Ca si Astra, nici Petrolul n-a reusit sa profite de pasul gresit al Stelei si trupa lui Reghecampf se indreapta spre un nou titlu.

Dupa o prima repriza disputata si spectaculoasa, clujenii si ploiestenii s-au dezlantuit in partea secunda. Mai intai, Gerardo a fost trimis la cabine in minutul 55 dupa ce-a incasat doua cartonase galbene.

Desi in inferioritate numerica, trupa lui Razvan Lucescu a deschis scorul prin Texeira, dupa o centrare a lui Mustivar.

Clujenii au alergat disperati dupa egalare, pe care au reusit-o in minutul 83. Florin Costea a punctat dintr-o pasa a lui Monroy.

1-1 si Petrolul a ajuns la a 5-a remiza din tot atatea meciuri jucate cu Razvan Lucescu antrenor.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...