Liga 1: FC Botosani o intoarce pe Voluntari desi a fost condusa la pauza

Duminica, 03 Noiembrie 2019, ora 18:32
3472 citiri

FC Botosani a castigat in deplasarea de la FC Voluntari, scor 2-1 in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 15 a sezonului competitional 2019/2020.

Ilfovenii au condus cu 1-0 la pauza, dar au fost intorsi de catre oaspeti in ultimele 25 de minute. Ion Gheorghe a deschis scorul in minutul 10, iar Botosaniul a marcat prin cei doi fundasi centrali, Miron si Chindris. Ambele goluri au venit din centrari de mare efect ale lui Mihai Roman, fostul jucator de la FCSB, imprumutat acum la moldavi.

O noua mare dezamagire pentru Bergodi si compania, ultima clasata in Liga 1, cu doar 7 puncte, cu 5 meciuri la rand fara victorie.

Botosani urca pe 5 dupa aceasta victorie, cu 22 de puncte, la egalitate cu Astra Giurgiu. Este a treia victorie din ultimele 5 jocuri pentru moldoveni.

FC Voluntari: Rimniceanu - Struna, Achim, Balaur, A.Vlad - Capatana, Signorelli, I.Gheorghe - Costin, Papazoglou, Ebralidze.

FC Botosani: Pap - Harut, Miron, Chindris, Tiganasu - Papa, J.Rodriguez - Roman, Ongenda, Ashkovski - Keyta.

Arbitru: A.Florin.

Medicul Cătălin Cîrstoiu, propunerea PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, a ajuns la Guvern pentru a discuta cu liderii coaliției. Ședințe la PNL și PSD București
Medicul Cătălin Cîrstoiu a ajuns, marți, 19 martie, la Palatul Victoria pentru a discuta cu liderii coaliţiei, acesta urmând să fie anunţat oficial drept candidat al celor două partide la...
Conducerile PSD și PNL, discuții cu consilierii municipali pe amendamente la bugetul Capitalei. Se cere o dezbatere în Consiliul General SURSE
Conducerile PNL şi PSD Bucureşti vor avea o întâlnire, marţi, 19 martie, cu consilierii municipali social-democraţi şi liberali pentru a cere convocarea unei şedinţe de Consiliu General...
#Botosani intoarce Voluntari cronica Liga 1, #Liga 1 Botosani Voluntari cronica meci , #stiri Liga I