Liga 1: FC Voluntari castiga in minutul 94 din penalti meciul cu Poli Timisoara

de Dan Alexandru
Duminica, 11 Martie 2018, ora 19:57

FC Voluntari a invins Poli Timisoara in primul meci al zilei din Liga 1, scor 1-0, in meciul din etapa cu numarul 1 a play-out-ului sezonului competitional 2017/2018.

Nu a fost un meci extrem de spectaculos, cele doua echipe parand pana la final multumite cu cate un punct.

Straton si-a salvat echipa la lovitura de cap a lui Balan, aceasta fiind poate cea mai mare ocazie pe care oamenii lui Niculescu (antrenorul care azi a stat in tribune, fiind suspendat) au avut-o in 90 de minute.

Totusi, finalul a fost unul care a gasit-o pe FC Voluntari victorioasa, dupa ce a primit un penalti in minutul 94, Florin Cernat executand si marcand pentru 1-0.

Oliva l-a faultat pe Balan in interiorul careului, iar Adrian Comanescu a aratat fara sa stea pe ganduri punctul cu var.

Cu aceasta victorie, Voluntari vine pe 3 in clasament cu 17 puncte, la 4 puncte de liderul Botosani. Timisoara ramane pe 5 si are 14 puncte, doar 3 peste Sepsi Sfantu Gheorghe.

Voluntari: Minca - Pleasca, Balaur, Cazan, Bucurica - Lazar, Marinescu, Capatana, Benzar - Ivanovici, Voicu.

Timisoara: Straton - Straut, Artean, Melinte, Oliva - Harut, Vasvari, Munteanu, Enescu - Ciucur, Roman.

Arbitru: Adrian Comanescu.