Liga 1: Gaz Metan trece de Clinceni si aduna prima victorie dupa trei esecuri la rand

Sambata, 05 Octombrie 2019, ora 16:29
2635 citiri

Gaz Metan Medias a dispus relativ facil acasa de Academica Clinceni, scor 2-1 in prima partida a zilei de sambata din Liga 1, in etapa cu numarul 12 a sezonului competitional 2019/2020.

Golurile au fost marcate totusi in ultimele 20 de minute, Clinceni pana atunci reusind o aparare inversunata a unui 0-0 alb.

Bus si Cardoso au reusit insa desprinderea pe tabela a gazdelor in minutele 71 si 73, primul dupa o pasa a lui Romeo.

Autogolul lui Nelut Rosu dupa un corner in minutul 84 a mai adus putina sare si piper acestui meci, care pana la urma s-a terminat cu victoria scontata a Gazului, care avea o serie de trei infrangeri la rand.

Cei de la Clinceni ajung la doua infrangeri consecutive, dupa esecul cu FCSB de saptamana trecuta.

Medias este pe 4 in Liga 1 cu 21 de puncte, la egalitate cu Viitorul, in timp ce Clinceni ramane pe penultimul loc, 13, cu doar 9 puncte la activ.

Gaz Metan: Plesca - Pleasca, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, N. Rosu, Olaru - Ely Fernandes, S. Bus, Dumitru Cardoso.

Rezerve: Ricardo Batista, Romeo, Trif, R. Popa, Chamed, Draghici, Sanoh.

Clinceni: Miguel Santos - Achim, Rauta, Patriche, Pirvulescu - Cebotaru, Sut - Merloi, Buziuc, L. Bus - Vojtus.

Rezerve: Valceanu, Chatziterzoglou, Netzer, R. Ion, Nsiah, Dobrescu, Omar.

Arbitru: M.Barbu.

Parlamentarii au introdus în ordonanța de urgență votată ieri în Camera Deputaților ce prevede suspendarea ocupării funcțiilor publice până la sfârșitul lui 2022, un amendament care...
Întoarcerea fiilor risipitori. Cine sunt liberalii care l-au abandonat pe Ludovic Orban și au revenit în PNL
După ce la finalul anului trecut PNL suferea o lovitură importantă ca urmare a ruperii lui Ludovic Orban și a mai multor parlamentari, rolurile par cum că s-au întors, iar liberalii...