Liga 1: Hermannstadt bifeaza a treia victorie din sezon, in fata gruparii lui Viorel Moldovan

Duminica, 01 Septembrie 2019, ora 19:53
3422 citiri

AFC Hermannstadt a dispus de cei de la Chindia Targoviste in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 2-1, in etapa cu numarul 8 a sezonului competitional 2019/2020.

Petrescu si Debeljuh au marcat golurile gazdelor, in timp ce Florea a fost cel care a adus golul onoarei pentru trupa lui Viorel Moldovan.

Petrisor Petrescu a deschis scorul in minutul 17 din pasa lui Oprut, pentru ca dambovitenii sa egaleze cu putina vreme dupa reluarea partidei, in partea secunda, minutul 48, prin Daniel Florea, care abia intrase pe gazon, la pauza.

Debeljuh a inchis tabela cu un sfert de ora inainte de final, cu o reluare superba cu capul, iar gruparea lui Costel Enache bifeaza a treia victorie in ultimele 6 partide.

Sibiul urca pe 9 cu noua puncte la activ, in timp ce Chindia ramane cu 5 lungimi si este pe 12 in Liga 1.

Hermannstadt: Novo - Matel, Viera, Luchin, Oprut - Pires, Caiado - P. Petrescu, Joalisson, Cordea - Yazalde.

Rezerve: I. Pop, Rimane, Dalbea, Dumitriu, Sintean, Debeljuh, Tatar.

Antrenor: Costel Enache.

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Dumitrascu - Bic, Rata - Negut, L. Mihai, Serban - Vodut.

Rezerve: I. Popescu, Pitian, Dumiter, Yameogo, D. Florea, Burlacu, C. Dinu.

Antrenor: Viorel Moldovan.

Arbitru: Marian Barbu.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Hermannstadt invinge pe Chindia Targoviste, #cronica Liga 1 Sibiu versus Chindia , #stiri Liga I