Liga 1: Hermannstadt invinge Chiajna si se apropie de play-off

Sambata, 01 Decembrie 2018, ora 15:57
2489 citiri

Hermannstadt isi continua forma excelenta din acest moment al sezonului, echipa sibiana apropiindu-se de locurile de play-off.

In etapa cu numarul 17 a Ligii 1, formatia ardeleana a trecut cu scorul de 2-1 de Concordia Chiajna la capatul unei partide relativ saraca in ocazii.

Petrisor Petrescu a deschis scorul in minutul 4, el profitand de o gafa uriasa comisa de Albu si, apoi, de opozitia slaba a portarului Greab.

Dandea a marcat pentru 2-0 la jumatatea primei reprize dupa ce acelasi Petrescu a prelungit bine un balon centrat din lovitura libera.

Ilfovenii au redus din diferenta in finalul primei reprize, din penalti.

Cele trei puncte castigate sambata ii aduc pe sibieni la cota 21, la 3 "lungimi" in spatele celor de la Sepsi, ocupanta ultimei pozitii de play-off.

Echipele de start

Hermannstadt: Cabuz - Tatar, M. Pirvulescu, Dandea, I. Stoica, Company - P. Petrescu, Dalbea, L. Dumitriu - Blanaru, Tsoumou

Rezerve: Niga, Mijuskovic, I. Antonov, Serediuc, Acsinte, B. Rusu, Herghelegiu

Antrenor: Vasile Miriuta

Concordia Chiajna: Greab - Albu, Leca, Marc, Fota - Ropotan, Prepelita - Gradinaru, Gorobsov, Mazarache - Batin

Rezerve: Caparco, Barboianu, P. Ivanovic, Nivaldo, M. Cristescu, Oct. Deaconu

Antrenor: Dorinel Munteanu

Arbitru: Lucian Rusandu

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Hermannstadt victorie Liga 1, #Hermannstadt Chiajna rezultat, #Liga 1 rezultate , #stiri Liga I