Liga 1: Oleg Protasov, egal la primul meci pe banca Astrei

Duminica, 19 Octombrie 2014, ora 20:30
2728 citiri

Gaz Metan Medias si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in al doilea meci de duminica din Liga I, etapa cu numarul 11, stagiunea 2014/2015.

Golurile au fost marcate din penalti, ambele, asa cum s-a intamplat si la meciul precedent, dintre Craiova si Concordia.

Cosmin Petre in minutul 59 si Gabi Enache in minutul 71 au marcat de la punctul cu var.

Partida a punctat debutul lui Oleg Protasov pe banca celor de la Astra, Protasov fiind fostul important tehnician al Stelei.

Cu acest punct, Astra urca pe podiumul Ligii I, cu 20 de puncte, la egalitate cu Petrolul insa, care va juca luni.

Gazul ramane in top10 din Romania, pe locul 9, cu 13 puncte.

Gaz Metan: Buchta - V. Cretu, Muth, Mujdragic, Buzean - Tahar, Cristea - Llullaku, Curtean, C. Petre - D. Roman.

Antrenor: Cristi Dulca.

Astra: S. Lung jr. - Pliatsikas, Oros, Ben Youssef, J. Morais - Laban, Yahaya, Florescu - G. Enache, Chitu, De Amorim.

Antrenor: Oleg Protasov.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#gaz metan astra egal, #protasov egal la debut, #Astra egal Gaz Metan, #cronica liga I gaz metan astra , #stiri Liga I