Liga 1: Pandurii si CFR, remiza cu goluri la Severin

de Dan Alexandru
Duminica, 14 August 2016, ora 20:22

Pandurii Targu Jiu si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 3 a stagiunii 2016/2017.

Golurile au fost marcate de Mrzljak in minutul 75 pentru gazde, respectiv Cristian Lopez in minutul 80 pentru clujeni.

Pandurii ramane neinvinsa in prima liga, dupa 2 victorii si 2 egaluri, venind pe 2 acum in Romania, cu 8 puncte, unul mai putin ca Steaua.

CFR Cluj, cu acest punct, a venit la -1 in clasament, fiind foarte aproape sa treaca pe plus cum s-ar spune, avand in vedere ca trupa ardeleana a inceput cu o penalizare acest campionat, de 6 puncte mai exact.

CFR este pe 12 in campionat, peste ASA Targu Mures si Poli Timisoara.

Pandurii Targu Jiu: Lazar - Ungurusan, Pitian, Bunoza, Vasiljevici - Munteanu, Obodo - Voiculet, Sanmartean, Herea - Tucudean.

CFR Cluj: Minca - Peteleu, Larie, Muresan, Tiago Lopes - Petrucci, Paun, Nouvier Juan Carlos Ruiz- Nascimento, Cristian Lopez.