Liga 1: Pandurii smulg un egal pe terenul lui FC Voluntari, in play-out

Duminica, 12 Martie 2017, ora 15:26
2119 citiri

FC Voluntari si Pandurii Targu Jiu au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in prima runda din cadrul play-out-ului sezonului competitional 2016/2017.

Golurile au fost marcate de Deac pentru gazde, respectiv Surugiu pentru gorjeni.

Deac a marcat din pasa lui Florin Cernat in minutul 26, pentru ca Surugiu sa egaleze 10 minute mai tarziu, dupa o gafa uriasa in apararea gazdelor.

Este un egal care nu ajuta deloc Pandurii, care totusi se distanteaza la un punct de Timisoara, fiind pe locul 6, loc de baraj cu locul 3 de Liga II.

Timisoara este pe 7 cu 10 puncte, in timp ce Voluntari urca pe 3, cu 16 puncte, la egalitate cu Botosani.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Maftei, Acsinte - Novac, Lazar, Marinescu - Deac, Cernat, Ivanovici.

Rezerve: Gavrilas, Coman, Hrvoje, Capatana, Ionescu, Curelea, Vodut.

Pandurii: Stanca - Negoita, Ene, Ilie, Busu - Zaina, Cioinac - Hlistei, Surugiu, Firtulescu - Negrut.

Rezerve: Popescu, Nwabueze, Tataru, Pacurar, Parcalabu, Branzan, Hamed.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Voluntari egal cu Pandurii, #Pandurii egal Voluntari cronica, #cronica meci playout Voluntari Pandurii , #stiri Liga I