Liga 1: Pandurii spune adio primei ligi dupa o partida de infarct la FC Botosani

Duminica, 04 Iunie 2017, ora 23:16
10155 citiri

FC Botosani a castigat cu 2-1 partida cu Pandurii Targu Jiu, din ultima etapa a fazei de play-out a sezonului 2016/2017, cu gol marcat in minutul 94, gol care a retrogradat matematic pe gorjeni in Liga 2.

Partida a fost una incredibila pe final, toate cele 3 goluri fiind marcate dupa minutul 88.

Golofca a deschis scorul cu un gol printre picioarele lui Popescu, pentru ca Florin Ilie sa egaleze cu capul in minutul 91.

La acest scor si la acest minut, Pandurii era salvata si juca barajul cu UTA.

Fulop nu a fost insa de acord si a marcat in minutul 94 golul unei victorii care pe Botosani nu o ajuta cu nimic, in timp ce pe Pandurii o duce in Liga 2.

Poli Timisoara termina pe 6 si merge la baraj, in timp ce Concordia, care a invins Voluntari cu 1-0 se salveaza direct.

FC Botosani: Cobrea - Patache, Burca, Tincu, Musat - Vasvari, Bordeianu - M. Roman, Morutan, Golofca, Kuku.

Rezerve: Avram, Plamada, Carstocea, Herghelegiu, Endrick, Juncanaru, L. Fulop.

Antrenor: Leo Grozavu.

Pandurii: L. Popescu - Negoita, Ene, Erico, Busu - Cioinac, Zaina - Firtulescu, Pacurar, Hlistei - Negrut.

Rezerve: Stanca, Samson, Ilie, Stana, Hamed, Parcalabu, Dodoi.

Antrenor: Flavius Stoican.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#FC Botosani ingroapa pe Pandurii, #Pandurii retrogradare Liga 2, #Pandurii meci de infarct cu Botosani , #stiri Liga I