Liga 1: Poli Timisoara, victorie dramatica in fata lui FC Voluntari, dupa doua eliminari

Duminica, 10 Aprilie 2016, ora 19:36
2715 citiri

Poli Timisoara a dispus cu greu, pe final, de FC Voluntari, scor 2-1 in etapa cu numarul 6 din play-out a sezonului 2015/2016.

Golurile au fost semnate de Goga din penalti, minutul 77 si de Javi Hernandez, minutul 89, respectiv Alexandru Tudorie pentru oaspeti, in minutul 82.

De retinut ca oaspetii au jucat in 9 oameni pana la final, dupa eliminarile lui Mitache, minutul 67, respectiv Filipov, 10 minute mai tarziu.

Chiar si asa, ilfovenii au avut forta sa egaleze in dubla inferioritate numerica. Totusi, trupa lui Grigoras a castigat pe final, aceasta fiind prima victoria a fostului manager de la Otelul sau Pandurii pe banca din Banat.

In clasament, Poli face 18 puncte si egaleaza Concordia, pe locul 6 din play-out.

Voluntari ramane pe 4 cu 22 de lungimi.

Poli Timisoara: Smaranda - Melinte (Doman '68), Canu, Bocsan, Manu Torres - Fernando Llorente, Ov. Popescu (Barbut '23) - Javi Hernandez, Nimely, Goga - Elek (Rajcomar '76).

FC Voluntari: Calancea - Filipov, Spahija, Taru, Mitache - Maftei, Moke- L. Rus, V. Achim (Pancu '78), H. Kone (Monakana '45) - Ad. Balan (Tudorie '62).

Arbitru: Adrian Comanescu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Voluntari Poli Timisoara cronica de meci, #Liga 1 Timisoara Voluntari, #Timisoara bate dramatic Voluntari , #stiri Liga I