Liga 1: Remiza de mare spectacol intre Ceahlaul si FC Brasov

Duminica, 21 Septembrie 2014, ora 18:00
2191 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt si FC Brasov au terminat la egalitate, scor 2-2, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, etapa cu numarul 8, sezonul 2014/2015.

Golurile au fost marcate de Carjan si Stefanescu pentru gazde, respectiv Serginho si Ganea pentru ardeleni.

Brasovul a inceput perfect jocul, cu gol in minutul 8 prin Serginho. Marian Constantinescu l-a gasit perfect pe varful brasovean, care a marcat fara probleme. Chiar daca au avut si alte sanse de gol, brasovenii s-au vazut egalati pe final de prima parte.

Carjan a egalat in minutul 41, cand a reluat din 6 metri, la o faza la care oaspetii au cerut fault in atac.

La doar 10 minute de la reluare, nemtenii au facut 2-1. De Almeida a gresit grav si la acest gol, cum s-a intamplat si la primul, mingea ajungand la Stefanescu, jucator care nu l-a iertat apoi pe portarul Iacob.

Gazdele au dominat partea secunda, dar s-au vazut egalate in minutul 74, golul fiind adus de Liviu Ganea. Fostul atacant de la Dinamo si CFR Cluj a reluat perfect din 10 metri, un voleu care a muscat bara si a intrat in plasa.

2-2, dar la 4 minute de ultima reusita, Brasovul a ramas in 10 oameni, dupa ce Marian Constantinescu primea al doilea galben.

A fost ultimul mare eveniment al jocului, care s-a terminat egal, dupa o partida foarte spectaculoasa. In clasament, cele doua echipe sunt una langa alta, nemtenii fiind pe 9 cu 11 puncte, Brasov fiind un loc mai jos, pe 10, cu 9 puncte.

Ceahlaul: Calancea - Dumitras, Marc, Cazan, Slavickas - Achim, Clonin - Popadiuc, Chitosca, Stefanescu - Cirjan.

Brasov: Iacob - Straut, Leko, de Almeida, Barna - Madeira, Grigorie - Aganovic, Enceanu, Serginho - Constantinescu.

Vicepreședinte liberal, despre negocierea cu AUR: „PNL nu va negocia sau coopera în plan guvernamental cu partide extremiste”
Vicepreşedintele PNL Alexandru Muraru a declarat marți, 27 septembrie, că liberalii nu vor negocia sau colabora la guvernare cu partide extremiste și a transmis că nu vor exista negocieri...
Precedentul invocat de Orban prin care Cîțu nu mai poate fi numit premier dacă trece moțiunea. „Eu sunt Stan păţitul împreună cu preşedintele Iohannis”
Ludovic Orban a declarat marți, 27 septembrie, că Florin Cîţu nu mai poate fi desemnat din nou premier de către preşedintele Klaus Iohannis, în cazul în care trece moţiunea de cenzură....