Liga 1: Remiza in ceata intre Astra si Botosani

Luni, 03 Decembrie 2018, ora 21:55

Astra Giurgiu si FC Botosani au remizat, scor 1-1, in ultimul meci al etapei cu numarul 17 din Liga 1.

Partida de la malul Dunarii a fost marcata de ceata, transmisiunea TV fiind afectata.

Oaspetii de la Botosani au deschis scorul in minutul 55, prin Burca, acesta reluand cu capul din sase metri dupa un corner.

Astra a reusit sa egaleze in minutul 74, atunci cand Bus a sutat din unghi, portarul Pap a respins in fata, iar Claudiu Belu a impins balonul in plasa.

Giurgiuvenii au mai avut un gol anulat in debutul primei reprize, prin Cestor.

In urma acestei victorii Astra pierde putin contactul cu formatiile de pe locurile de play-off, iar Botosaniul ia o gura de oxigen in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Echipele de start

Astra: Lazar - C. Belu, Bejan, Cestor, Radunovici - Mrzljak, Biceanu, N. Rosu - D. Alibec, Llullaku, Butean
Rezerve: Miguel Santos, V. Gheorghe, Koukou, L. Bus, Crisan, Begue, Moise
Antrenor: Costel Enache

Botosani: Pap - Patache, Miron, Burca, Dumitras - Papa, L. Fulop - Golofca, Ongenda, Fabbrini - M. Roman II
Rezerve: Trujici, Corban, Chitosca, Tarsa, Soiledis, Chindris, Fraisl
Antrenor: Liviu Ciobotariu