Liga 1: Remiza pentru Dan Alexa, la prima partida pe banca echipei Concordia Chiajna

Duminica, 05 Februarie 2017, ora 19:27
2126 citiri

FC Botosani si Concordia Chiajna au terminat la egalitate, scor 1-1, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 22 din cadrul stagiunii curente 2016/2017.

Golurile au fost marcate de Bus si de Herea, ultimul din penalti.

Fostul rapidist a marcat in minutul 19 primul gol in tricoul Concordiei, in minutul 19, iar Laurentiu Bus a egalat spre finalul partidei, in minutul 71.

A fost primul meci oficial pentru noul antrenor de la Concordia, Dan Alexa, care a venit la echipa din Ilfov de la gruparea ASA Targu Mures.

In clasament, FC Botosani ramane pe 8 cu 26 de puncte, in timp ce Concordia ocupa locul 12 cu 18 puncte la activ.

FC Botosani: Albut - Ungurusan, Cucu, Miron, Musat - Vasvari, Carstocea - M. Roman, Hergheligiu, L. Bus - Elek.

Chiajna: Balgradean - Barboianu, Dobrosavlevici, Albu, Bucurica - Melinte, R. Costin - C. Ciobanu, Herea, Serediuc - M. Cristescu.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#remiza Botosani Concordia egal Liga 1, #Liga 1 Concordia egal cu Botosani, #egal pentru Alexa remiza cu Botosani , #stiri Liga I