Liga 1: Remiza spectaculoasa intre Astra si Chiajna

Vineri, 10 Iulie 2015, ora 22:57
4716 citiri

Astra Giurgiu si Concordia Chiajna remizat spectaculos, scor 2-2, in ultimul meci al

zilei din Liga 1.

Intalnirea de la Giurgiu a debutat oarecum surprinzator intr-o nota de echilibru,

Concordia fiind echipa cu ocaziile mai importante in primele minute.

Cu toate ca au existat destul de multe ocazii la cele doua porti, golurile au aparut abia in finalul primei reprize.

Mai intai Purece a deschis scorul pentru Chiajna, cu un sut frumos, dar dupa o gafa in lant a fundasulor Astrei, pentru ca la faza imediat urmatoare Budescu de egaleze din lovitura libera.

Gazdele au preluat conducerea dupa pauza, atunci cand Oros a marcat cu o lovitura de cap, insa dupa numai cateva minute acelasi fundas central inscria un autogol de toata frumusetea, stabilind scorul finala.

Meciul a fost unul spectaculos pana la final, cu destul de multe ocazii, cea mai mare dintre ele fiind irosita de Boldrin in prelungiri.

ECHIPELE DE START

Astra: Silviu Lung - Oros, Geraldo, Gaman, Morais - Boldrin, Lovin, Takayuki - De

Amorim, Budescu, Enache

Rezerve: Gavrilas, Teixeira, Ionita, Florea, Stan, Alves, Queiros

Antrenor: Marius Sumudica

Concordia: Matache - Serediuc, Tincu, Mamele, Bucurica - Pana, Giurgiu - Purece, Adrian

Cristea, Cristescu - Raducanu

Rezerve: Iacob, Marin, Buleica, Ion, Dina, Constantinescu

Antrenor: Marius Baciu

Chirica susține că a fost trimis în judecată în momentul depunerii candidaturilor intenționat: ”Mă aştept şi la alte mişcări de acest fel”
Primarul municipiului Iaşi, Mihai Chirica, a declarat vineri, pentru AGERPRES, că trimiterea sa în judecată de către procurorii DIICOT în dosarul "Veranda" nu este "o surpriză foarte mare",...
Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
#Astra Chiajna Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #Astra Liga 1 meciuri rezultate , #stiri Liga I