Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga 1: Remiza spectaculoasa pentru Viitorul lui Hagi

Luni, 20 Iulie 2015, ora 22:53
4994 citiri

FC Botosani si Viitorul lui Gica Hagi au terminat la egalitate, scor 2-2, dupa unul dintre cele mai spectaculoase meciuri ale etapei.

Partida a inceput practic de la scorul de 0-1, fundasul golgheter Mitrea marcand din centrarea lui Ianis Hagi.

Un sfert de ora mai tarziu, fostul stelist Marius Croitoru a restabilit egalitatea cu un sut frumos, foarte bine plasat.

Viitorul a preluat apoi din nou conducerea, Filip "executandu-l" pe Iliev cu un sut din interiorul careului, dupa un contraatac taios al dobrogenilor.

Dupa pauza, gazdele s-au dezlantuit, Buzbuchi deviind in transversala sutul lui Costin, iar acelasi Croitoru restabilind egalitatea cu o executie acrobatica de toata frumusetea.

Pana la fluierul de final ambele formatii au avut ocazii foarte mari, insa niciuna nu a mai reusit sa inscrie.

Echipele de start

FC Botosani: Iliev - Patache, Plamada, Cucu, Acsinte - Costin, Vasvari - Brata, Croitoru, Ivanovici - Dan Roman

Rezerve: Plesca, Hadnagy, Miron, Cordos, Browne, Robertson, Dimitrov

Viitorul: Buzbuchi - Benzar, Hodorogea, Mitrea, Ganea - Marin, Filip, Aganovic - Hagi, Cernat, Tanase

Rezerve: Rimniceanu, Munteanu, Casap, Gavra, Ciupe, Nedelcu, Achim

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Viitorul Hagi Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #Botosani Viitorul Liga 1 , #stiri Liga I