Liga 1: Sepsi intoarce miraculos meciul cu Gaz Metan

Sambata, 14 Aprilie 2018, ora 15:24
3682 citiri

Sepsi Sfantu Gheorghe a invins neasteptat Gaz Metan Medias in primul meci al zilei de sambata din Liga 1, scor 2-1, in etapa cu numarul 5 din faza de play-out a sezonului competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate de Hadnagy si Simonovski pentru gazde, respectiv Rondon pentru medieseni.

Acestia au controlat prima parte a jocului si au condus dupa golul din minutul 30 semnat de Rondon. Intoarcerea partidei a venit in ultimele 20 de minute de joc, intai prin egalarea lui Hadnagy, minutul 69, apoi dupa golul izbavitor al lui Simonovski, golul victoriei semnat in minutul 92.

Sepsi ramane singura echipa neinvinsa in acest play-out, urcand acum pe 3 cu 19 puncte, destul de departe fata de grijile retrogradarii.

Gazul ramane pe penultimul loc in Liga 1, cu doar 15 puncte.

Sepsi: 33.Niczuly - 11.Stao, 3.Dima, 90.Viera, 16.Ursu - 77.Petrovikj, 13.Ghinga - 10.Tandia, 24.Fulop, 26.Oliviera - 70.Simonovski.

Gaz Metan Medias: 1.Greab - 24.Busu, 32.Constantin, 5.Fytanidis, 33. Cretu - 15.Cristea, 10. Rosado - 19.Chamed, 17.Olaru, 2.Diogo - 9.Rondon.

Arbitru: G.Radulescu.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Liga 1 Sepsi Gaz Metan cronica, #cronica meci Liga 1 play out, #Sepsi intoarce miraculos meci Medias , #stiri Liga I