Liga 1: Sepsi rateaza victoria la Botosani la ultima faza a meciului

Luni, 23 Aprilie 2018, ora 19:57
2847 citiri

Sepsi Sfantu Gheorghe a fost la cateva secunde de o victorie uriasa pe terenul celor de la Botosani, insa echipa ardeleana a fost egalata la ultima faza.

Condusi cu 1-0, cei de la Sepsi au intors rezultatul, dar au primit gol in minutul 90+4 si au ratat victoria.

Plamada a deschis scorul pentru gazde in minutul 21, cu o lovitura de cap nu foarte puternica, dar plasata.

Oaspetii au egalat in finalul primei reprize si sperau sa realizeze surpriza rundei.

In debutul celei de-a doua reprize Botosaniul a ramas in inferioritate dupa eliminarea lui Plamada, iar Sepsi a reusit sa inscrie pentru 2-1 prin Simonivski, cu o executie superba.

Tincu a stabilit scorul final la ultima faza, atunci cand a pus bine capul la un balon centrat din corner.

In urma acestui rezultat, Botosaniul ramane pe doi in playout, in timp ce Sepsi se multumeste deocamdata cu pozitia a patra, avand doua puncte peste locul de baraj si patru peste prima pozitie direct retrogradabila.

ECHIPELE DE START

FC Botosani: Cobrea - Dumitras, Burca, Plamada, Acsinte - Achim, Oaida - M. Roman, Rodriguez, Golofca - Axente

Rezerve: Pap, Morutan, Tincu, Cucu, Chitosca, Musat, Golubovic

Antrenor: Costel Enache

Sepsi: Niczuly - Martinez, Vieira, Jure, Dima - Ghinga, Petrovikj - Kuku, G. Rogriguez, I. Fulop - Simonovski

Rezerve: Fejer, Tandia, Ursu, F. De Oliveira, Hamed, Hadnagy, Burlacu

Antrenor: Eugen Neagoe

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Botosani Sepsi rezultat, #Liga 1 rezultate, #rezultate meciuri Liga 1 , #stiri Liga I