Liga 1: Sepsi si Astra, remiza dupa ce nocturna s-a intrerupt de doua ori la Brasov

de Dan Alexandru
Duminica, 15 Octombrie 2017, ora 20:21

Sepsi Sfantu Gheorghe si Astra Giurgiu au terminat la egalitate, scor 0-0, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, un meci intrerupt de doua ori din cauza nocturnei care a picat pe stadionul Tineretului din Brasov.

Prima data, lumina s-a stins la mijlocul primei reprize, in minutul 25, jocul fiind intrerupt timp de 12 minute. Noctura s-a aprins din nou si jucatorii au putut relua prima repriza.

A doua parte a teatrului absurd legat de nocturna s-a petrecut la debutul reprizei secunde. Aceasta nu a putut incepe din cauza caderii din nou a stalpilor de lumina. De data aceasta intarzierea a fost mai mica, lucrurile s-au remediat dupa 8 minute.

Partida s-a terminat 0-0, fiind una fara prea multa spectaculozitate.

Nikolici a ratat cea mai mare ocazie in minutul 71, cand sutul sau a fost respins de sub bara de Iliev.

Astra ramane pe 4 in clasament, cu 24 de puncte, la 5 distanta fata de FCSB si CSU Craiova.

Sepsi: Miron - Ursu, Oros, Damian, Grecu - I. Fulop, Ghinga, Petrovikj, P. Petre - Nikolic, Hadnagy.

Astra: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Polczak, A. Stan - Mrzljak, Seto - Ionita II, Moise, Balaure - Le Tallec.

Arbitru: George Radulescu.