Liga 1: Surpriza la Giurgiu. Mare victorie pentru Viitorul

Duminica, 05 Octombrie 2014, ora 20:30
3481 citiri

Viitorul a produs marea surpriza a Ligii I in ziua de duminica, dupa ce a castigat pe terenul Astrei Giurgiu, scor 1-0, in etapa cu numarul 10 din stagiunea 2014/2015.

Singurul gol a fost marcat de Bonilla in minutul 2.

Bonilla s-a aflat la primul meci in Liga I. Atacantul din El Salvador a venit la trupa lui Hagi acum doua luni si jumatate, dar inca nu apucase sa debuteze.

Golul a venit dupa o lansare in 16 metri a lui Bonilla, ulterior unei pase excelente venite de la Mitrita. Sutul la coltul lung al atacantului a fost imparabil pentru Lung.

Astra a avut o bara in minutul 53 prin Cristescu, apoi inca una prin Florescu in minutul 91, dar si multiple ocazii de-a lungul meciului, dar nu a reusit sa egaleze.

O victorie mare a celor de la Viitorul, care fac 9 puncte si urca pe 14 in Liga I. Astra ramane cu 19 puncte si este departe de liderul Steaua, care a ajuns duminica la 25.

Astra: Lung jr - L. Rus, Ben Yousseff, Oros, J. Morais - Seto, Laban - Enache, Budescu, De Amorim - Cristescu.

Antrenor: Daniel Isaila.

FC Viitorul: Buzbuchi - Cr. Manea, Mamele, Daminuta, Ad. Pit - Tiru, Benzar - Mitrita, Andelkovic, Tanase - Bonilla.

Antrenor: Bogdan Arges Vintila.

Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...
Presiuni de la șeful PNL Iași către Ciolacu să-l retragă pe Bogdan Cojocaru din funcția de prefect: ”Un scenariu aproape hilar”
Liderul PNL Iaşi Alexandru Muraru îi cere premierului Marcel Ciolacu să îl retragă pe Bogdan Cojocaru, lider PSD Iaşi, din funcţia de prefect al judeţului Iaşi, motivând că acesta...
#viitorul bate astra la giurgiu, #cronica liga I astra viitorul, #mare bomba la giurgiu, #astra pierde cu viitorul acasa , #stiri Liga I