Liga 1: Viitorul ii administreaza Astrei prima infrangere din acest sezon, in minutul 92

Duminica, 30 Septembrie 2018, ora 19:59
4120 citiri

Astra Giurgiu a pierdut primul meci din acest sezon competitional, in deplasare la fosta campioana Viitorul Constanta, scor 0-1, in etapa cu numarul 10 din Liga 1, sezonul competitional 2018/2019.

Viitorul a castigat dramatic partida desfasurata la Ovidiu, golul fiind adus de Tudor Baluta in minutul 92, dupa pasa lui Mihai Vodut.

Trebuie spus ca Viitorul a jucat din minutul 34 in superioritate numerica, dupa eliminarea lui Erico da Silva.

Este prima infrangere dupa 9 etape a Astrei, care era singura echipa fara pata din acest sezon. Giurgiuvenii raman pe 2, cu 17 puncte, in spatele liderului FCSB.

La oaspeti, Denis Alibec nu a fost inclus lot.

Viitorul urca pe loc de play-off dupa aceasta victorie, cu 16 puncte, pe locul 6.

Imediat dupa marcarea golului, Hagi s-a dus la banca oaspetilor pentru a-i explica ceva lui Gigi Multescu, a intervenit insa secundul Yesilova care a avut un schimb dur de replici cu marea legenda a Romaniei, fiind cu greu despartiti de oamenii de ordine, de arbitri si de jucatori. Arbitrul Birsan l-a trimis pe Gica Hagi in tribune apoi.

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Achim, T. Baluta, Vana - I. Hagi, Dragus, Matan.

Rezerve: Buzbuchi - Luchin, Vodut, Ciobanu, Boboc, Artean, Houri.

Antrenor: Gheorghe Hagi.

Astra: Iliev - Butean, Crisan, Erico, Radunovic - Mrzljak, Biceanu - Gheorghe, Rosu, Llullaku - Begue.

Rezerve: Lazar - Belu, Trusescu, Moise, Zoua, Boboc, Bahamboula.

Antrenor: Gheorghe Multescu.

Arbitru: Marcel Birsan.

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
#Viitorul castiga in prelungiri cu Astra, #cronica Liga 1 Viitorul Astra, #Viitorul mare victorie in prelungiri cu, #Astra prima infrangere in Liga 1 , #stiri Liga I