Liga 1: Viitorul invinge Dunarea in minutul 88 si urca pe podiumul clasamentului

Duminica, 04 Noiembrie 2018, ora 17:55
5132 citiri

Viitorul Constanta a dispus in deplasare de Dunarea Calarasi, scor 1-0, in etapa cu numarul 14 din Liga 1, cu un gol marcat tarziu.

Denis Dragus a marcat singurul gol al partidei, tarziu, in minutul 88, gol frumos de la margina careului, dupa o pasa subtila pe culoar a lui Ianis Hagi.

O victorie care urca trupa lui Gica Hagi pe 3 in Liga 1, cu 25 de puncte, la egalitate cu CSU Craiova si peste FCSB, cu 24 de puncte, care va juca duminica seara, acasa cu Astra.

E al saselea meci la rand pentru Dunarea in Liga 1 fara victorie, avand in acest rastimp 2 infrangeri si 4 egaluri.

In clasament, trupa lui Dan Alexa, care joi o elimina pe FCSB in optimile Cupei Romaniei, e pe locul 8 cu 16 puncte.

Dunarea: Straton - Gligorov, Wallace, Dobrosavlevici, Seroni - Mendy, Cucu, Pana - Carnat, Al. Munteanu, Honciu.

Rezerve: Lungu, Bourceanu, Ispas, Keyta, Ndiaye, V. Alexandru, G. Simion.

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Tiru, Mladen, De Nooijer - Artean, Baluta, Vina - Hagi, Dragus, Houri.

Rezerve: Buzbuchi, Matan, Vodut, Luchin, A. Ciobanu, Casap, V. Achim.

Arbitru: Iulian Calin.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Dunarea Calarasi esec cu Viitorul, #Viitorul invinge pe final Dunarea deplasare, #cronica Liga 1 Dunarea Viitorul , #stiri Liga I