Liga 1: Voluntari si Dunarea Calarasi, egal alb

Duminica, 19 Mai 2019, ora 18:56
2387 citiri

FC Voluntari si Dunarea Calarasi au terminat la egalitate in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 0-0 in runda cu numarul 11 a fazei de play-out, a stagiunii competitionale 2018/2019.

Un egal care nu ajuta pe nimeni, in special pe Dunarea, care ramane pe loc retrogradabil direct, 13, cu 22 de puncte, la 2 distanta de locul de baraj ocupat de Hermannstadt.

Dunarea a avut un gol anulat prin Benzar, care l-a invins pe Mitrev, dar tusierul a considerat offside.

Voluntariul a avut marile ocaziii in partida, prin Tudorie, lovitura de cap in minutul 44, sau Balan in minutul 51.

Trupa lui Cristiano Bergodi ramane cel putin pentru moment in afara grijilor retrogradarii.

FC Voluntari: Mitrev - Ricardinho, Balaur, Armas, Vlad - Capatana, Rauta - Popadiuc, Balan, Gheorghe - Tudorie.

Dunarea Calarasi: Straton - Gligorov, Dobrosavlevic, Luchin, Mendy - Enache, Simion, Honciu, Benzar - Souda, Iancu.

Arbitru: Horatiu Fesnic.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#cronica egal intre Voluntari si Dunarea, #egal alb Voluntari Calarasi , #stiri Liga I