Liga 1: Voluntariul face surpriza si invinge Iasiul lui Neagoe

Duminica, 23 Octombrie 2016, ora 19:56
2661 citiri

FC Voluntari a invins in deplasarea de la CSM Poli Iasi, scor 2-1, in primul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 13 a stagiunii 2016/2017, ultima din turul sezonului regulat.

Golurile celor de la Voluntari au fost marcate la rastimp de 60 de secunde, de Balan in minutul 33 si de Capatana in minutul 34, iar pentru Iasi, golul de onoare a fost marcat de Piccioni in minutul 96.

A doua reusita a ilfovenilor a fost una fabuloasa, fiind marcata de Mihai Capatana (20 de ani) de la 60 de metri, sut de la distanta, dupa o mare gafa a lui Grahovac, portarul iesean care a iesit mult din poarta si practic i-a pasat lui Capatana, aflat la mijlocul terenului.

De altfel, imediat dupa pauza, antrenorul Neagoe l-a inlocuit pe Grahovac cu Caparco.

Dupa acest meci, oaspetii urca pe 9 in Liga 1, cu 15 puncte, 3 peste Poli Iasi, care ramane pe 11, cu 12 puncte.

CSM Poli Iasi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Tiganasu - Gheorghe, Mitici, Cretu, Badic - Boiciuc, Cristea.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balaur, Spahija, Acsinte - Capatana, Maftei, Marinescu - Balan, Cernat, Deac.

Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
Gabriela Firea, acuzată că joacă ”la două capete”. Candidat AUR: ”Nu se decide dacă îşi doreşte să fie primar sau europarlamentar”
Mihai Enache, candidatul AUR la Primăria Capitalei, îi cere Gabrielei Firea să oprească jocul politic "la două capete" şi să se retragă de pe lista PSD - PNL pentru alegerile...
#victorie Voluntari la Iasi cronica, #cronica Poli Iasi Voluntari Liga 1, #surpriza Voluntari invinge la Iasi , #stiri Liga I