Liga I: Brasovul trece usor de Concordia si inca spera

Luni, 21 Aprilie 2014, ora 21:30
1528 citiri

FC Brasov a trecut de Concordia Chiajna cu 3-1, in al doilea meci al zilei de luni din Liga I, in etapa cu numarul 28 a sezonului 2013/2014.

Golurile gazdelor au fost marcate de Grigorie, o dubla si Madeira, in timp ce pentru Concordia a punctat Rosu, din penalti.

Grigorie a inceput impetuos acest joc, cu un gol in minutul 24, pentru ca imediat la debutul partii secunde el sa faca dubla, cu inca o reusita venita in minutul 48.

Intre aceste goluri, Onduku a fost eliminat de la Concordia.

Singurul gol al oaspetilor a venit totusi in inferioritate numerica, prin Rosu, din penalti, in minutul 69.

Cel care a inchis tabela a fost Bruno Madeira, fundasul marcand cu 5 minute inainte de final, pentru 3-1.

O foarte utila victorie pentru Brasov, care face 30 de puncte si inca spera la ramanerea in prima liga, chiar daca este pe loc retrogradabil inca.

Echipele de start -

FC Brasov: Iacob - Straut, Machado, Constantin, Serginho - Madeira, Mateiu - Aganovic, Vagner, Grigorie - And. Cristea.

Antrenor: Cornel Talnar.

Concordia: Ramniceanu - Dima, Leca, Papasterianos, Bucurica - Serediuc, N. Rosu, Ispir, Onduku - Zaharia, Stratila.

Antrenor: Marius Sumudica.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#brasov bate concordia liga I, #cronica liga I fc brasov concordia, #brasov bate si spera la liga , #stiri Liga I