Liga I: Concordia lui Stan pierde fara drept de apel la Piatra Neamt

Sambata, 13 Aprilie 2013, ora 20:07
2196 citiri

Ceahlaul Piatra Neamt a trecut fara emotii de Concordia Chiajna in etapa cu numarul 26 a Ligii I, scor 3-0 prin golurile marcate de Golubovic, Monroy si Rusu, toate in primele 50 de minute ale jocului.

Fiind un adevarat derbi al suferintei prin prisma luptei la retrogradare a ambelor formatii, si Ceahlaul, cat si Concordia aveau numai varianta victoriei azi.

Gazdele au inceput furtunos, cu gol in minutul 2, dupa ce Golubovic a plasat perfect o lovitura de cap. Desprinderea pe tabela i-a apartinut lui Monroy inainte de prima jumatate de ora, sutul sau fiind fara scapare pentru tanarul Nitu.

3-0 s-a facut la doua minute dupa pauza, cand Rusu plasa si el o lovitura de cap perfect.

Cu aceasta victorie Ceahlaul trece peste Concordia Chiajna in clasament, avind 27 de puncte, cu doua mai multe decit ilfovenii lui Ilie Stan, care raman fara victorie in 2013, ca si CFR Cluj.

Ultima victorie a Concordiei in Liga 1 dateaza din 23 noiembrie 2012, cind au batut Gloria Bistrita, scor 2-1.

Ceahlaul: Miron - Moreno, Rusu, Marc, Dumitras - Monroy, Gheorghiu - Stana, Golubovic, Badescu - Constantinescu.

Concordia: Nita - Belu, Belica, Fl. Ilie, Bambara - Leca, Cosereanu, Ispir, Serediuc, Zuluf - Popovici.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#liga I victorie ceahlaul concordia, #ceahlaul bate concordia liga I, #cronica meci etapa 26 liga I , #stiri Liga I