Liga I: Debut bun de retur pentru dinamovisti

Duminica, 24 Februarie 2013, ora 22:30
1808 citiri

Dinamo a invins FC Brasov cu 2-1 in ultimul meci al zilei din etapa cu numarul 20 a Ligii I.

Partida a inceput in forta pentru gazde, care au avut parte de putini suporteri, intr-o friguroasa seara de februarie. Marius Alexe deschidea scorul cu un sut din careul mic, dupa ce initial Mutu respinsese in fata lovitura de cap a lui Danciulescu. Era minutul 18, iar 2-0 nu era departe, pentru in minutul 33, acelasi Alexe facea dubla, dupa un penalty bine executat.

Ultimul eveniment al reprizei intai a fost eliminarea lui Munteanu de la oaspeti, pentru un fault in postura de ultim aparator.

Brasovul a sperat in partea secunda, pentru ca Georgian Paun, fost dinamovist, a marcat in minutul 61. Dar avea sa fie doar golul de onoare al oaspetilor, pentru ca oricat au insistat acestia, omul in minus s-a vazut.

Iata echipele de start:

DINAMO: Balgradean - Rus, Luchin, Grigore, Musat - Matei, Boubacar, Munteanu, Curtean - Danciulescu, Alexe.

Rezerve: Naumovski, Nica, Rotariu, Axente, Cristea, Stratila, Dandea.

FC BRASOV: Mutu - Velayos, Oltean, Munteanu, Ionescu - Viveiros, Mateiu, Dias, Popa - Batin, Buga.

Rezerve: Marinescu, Moraru, Paun, Tatar, Machado, Madeira, Dumbrava.

Alegerile pentru noul birou de conducere a USR Diaspora au stârnit un nou scandal după ce aproximativ 700 de membri s-au plâns că nu pot vota, iar Biroul Național (BN) al partidului a refuzat...
Rareş Bogdan anunță că PNL și PSD nu s-au înțeles cum să împartă funcțiile de prefect. Care au fost discuțiile pe banii din PNRR și pe taxa de solidaritate
Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan a declarat că în şedinţa de marţi a coaliţiei nu s-a ajuns la o concluzie pentru numirea prefecţilor. Bogdan a mai susţinut că au fost "foarte mult...