Liga I: Dinamo e in revenire, dupa inca un succes, cu FC Brasov

Duminica, 03 Noiembrie 2013, ora 23:30
2626 citiri

Dinamo Bucuresti a castigat cu 2-1 meciul cu FC Brasov, din etapa cu numarul 13 a Ligii I, sezonul 2013/2014, in ultimul joc al zilei de duminica. Au marcat Thicot si Lazar, respectiv Aganovic.

La capatul unei prime parti care nu a incantat prea multa lume, lume care oricum nu s-a inghesuit sa vina in "Groapa" pentru acest Dinamo - FC Brasov, gazdele au reusit sa marcheze in prelungiri prin Thicot.

Acesta a reluat in plasa dupa o reluare simpla din 6 metri, ulterior unei centrari venite de la Curtean.

La zece minute de la reluare, Dinamo si-a marit avantajul, dupa golul lui Lazar, care a majorat diferenta printr-un sut din cadere din 11 metri, pozitie centrala.

Brasovul nu a renuntat insa definitiv la gandul macar unui egal si in minutul 75 au redus din handicap prin Aganovic, gol din penalti, dupa ce Boubacar l-a faultat pe Surdu in careu.

Ghinionul ardelenilor a venit la putin timp dupa gol, cand Straut a primit al doilea galben si a fost eliminat.

Avand superioritate numerica, Dinamo a stiut sa profite si a castigat acest joc, bifand a doua victorie la rand, tot 2-1, dupa jocul cu Chiajna.

Dinamo: Balgradean - Rus, Luchin, Dragos Grigore, Filip- Thicot, Boubacar - Cosmin Matei, Lazar, Curtean - Tucudean.

Rezerve: Naumovski, Dorin Rotariu, Joel Thomas, Durimel, Ionut Serban, Ionut Nedelcearu, Grecu.

Brasov: Mutu - Straut, Cristi Ionescu, Machado, Rodrigues - Madeira, Mateiu - Surdu, Aganovic, Vagner - Buga.

Rezerve: Bordea, Moraru, Diogo Santos, Tatar, Davide Dias, Fonsesca, Ovidiu Mendizov.

Care sunt riscurile ca desfașurarea congresului PNL să aibă loc în scenariul roșu COVID-19. „Bucureștiul are rată de dublare la aproximativ 10 zile”
Mai sunt doar câteva zile până la congresul PNL, de sâmbătă 25 septembrie, când va fi ales liderul partidului aflat la guvernare dintre Florin Cîțu, premierul României și Ludovic Orban,...
Orban: "Premier va fi cel care va fi ales preşedinte al PNL. În cazul domnului Cîţu, dacă va fi ales preşedinte al PNL, îmi pun serioase semne de întrebare dacă mai poate să fie premier"
Preşedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat, luni seară, 20 septembrie, că, după 25 septembrie, premier va fi cel care fi ales lider al partidului, el susţinând că va avea o relaţie...