Liga I: Grigoras isi invinge fosta echipa

Duminica, 10 Martie 2013, ora 20:02
2609 citiri

Otelul Galati a dispus de Pandurii Targu Jiu cu 1-0, singurul gol fiind marcat tarziu, de Laurentiu Iorga in minutul 87, prin transformarea unei lovituri de 11 metri.

Jocul de la Galati a inceput cu un Petre Grigoras la timona gazdelor, care isi infrunta fosta trupa, Pandurii, acum aflata in lupta pentru locul 2 in campionat, la mare lupta cu Astra Giurgiu.

Oaspetii au fost si cei mai periculosi in prima parte, cand Radut a ratat la debut o mare sansa de gol, singur cu Grahovac, el trimitand peste poarta. Gazdele au reactionat rapid apoi, cand Gabi Paraschiv a pus latul in 5 metri, dar a trimis peste poarta.

Acelasi Radut a ratat si un penalty pe parcursul partidei, mai exact in minutul 40, sutul sau fiind prins de Grahovac.

Au fost ocazii destule la ambele porti si in partea secunda. Iorga a ratat o mare ocazie (57), dar s-a revansat in minutul 87, cind a transformat lovitura de pedeapsa obtinuta de Vancea.

Otelul vine pe 11 cu 26 de puncte, in timp ce Pandurii raman pe 3, la trei lungimi de Astra (41 fata de 44 de puncte).

Iata caseta tehnica a jocului:

OTELUL: Grahovac - Cojoc, Sarghi, Benga, Ljubinkovic - I. Neagu, Giurgiu, Iorga - Marquinhos, Didi, Paraschiv.

Antrenor: Petre Grigoras.

Rezerve: Branet, Sg. Costin, Astafei, Filip, Gazale, Vancea, Stromajer.

PANDURII: Mingote - Ungurusan, Viera, I. Rada II, Al. Vlad - Anton, Nistor - Voiculet, Radut, C. Cristea - Matulevicius.

Antrenor: Cristi Pustai.

Rezerve: Horvat, Rusu, Predescu, Popin, Pleasca, Al. Grigoras, Nicoara.

Arbitri: Ovidiu Hategan, Valentin Avram, Vladimir Urzica.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#otelul pandurii cronica liga, #victorie otelul pandurii liga, #liga I etapa 22 otelul pandurii , #stiri Liga I