Liga I: Prima victorie a Gazului vine la Corona

Duminica, 15 Septembrie 2013, ora 19:06
1511 citiri

Gaz Metan Medias a castigat primul joc din Liga I, in sezonul 2013/2014, dupa 2-1 la Corona Brasov, cu goluri marcate de Florin Dan si Tahar, respectiv Sergiu Bus pentru gazde.

Jocul a fost unul foarte slab in prima repriza, cu prea putin faze de gol, intre doua echipe care pana acum nu cunoscusera gustul victoriei in Liga I, in noul sezon.

Partea secunda a animat spiritele, o data cu golul lui Florin Dan, venit in minutul 54. Acesta a deschis scorul cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Zaharia.

Bucuria oaspetilor nu a durat mult, pentru ca Sergiu Bus a egalat doar 8 minute mai tarziu. Golul a venit dupa un sut din interiorul careului, ulterior unei pase perfecte a lui Martac.

2-1 si ultimul gol al serii a venit in minutul 64, dupa o super executie a lui Tahar, care a prins un sut fenomenal de la 30 de metri si si-a dus echipa spre victorie, de altfel prima din acest sezon.

Corona: Marc - Martac, Asanovic, Damian, Arce - Neacsa, Dalbea, Vranjkovic, Vlad Munteanu II - Bus, Brata.

Rezerve: Danalache, Burlacu, Tudose, Olariu, Aguirre, Rafa Stanescu, Braganca.

Gaz Metan: Buchta - Zaharia, Muth, Frasinescu, Buzean - Todea, Tahar - Llulaku, Vitinho, C. Petre - Bud.

Rezerve: Greab, Markovic, Fl. Sandu, Avram, Al. Munteanu, Fl. Dan, Fabio Bravo.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#gaz metan bate corona brasov, #liga I etapa 8 gaz bate, #prima victorie gaz sezon liga I, #cronica corona gaz metan , #stiri Liga I