Liga I: Prima victorie a lui Razvan Lucescu la Petrolul vine cu Gaz Metan

Sambata, 12 Aprilie 2014, ora 21:00
2438 citiri

Petrolul Ploiesti a dispus de Gaz Metan Medias cu 2-0, in ultimul meci al zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 27, sezonul 2013/2014.

Golurile partidei au fost marcate de Juan Albin, minutul 37 si de Sony Mustivar in minutul 59.

Partida a fost una controlata de gazde, care au reusit cate un gol in fiecare repriza, ratand si destule alte sanse de gol.

Sony Mustivar a fost eliminat imediat dupa ce a marcat, scotandu-si tricoul de bucurie si primind astfel al doilea galben.

Gaz Metan nu a putut profita de un om in plus in ultima jumatate de ora, Razvan Lucescu bifand asadar prima victorie pe banca de cand a venit la Petrolul.

Prahovenii sunt la 4 puncte de Astra, 52 fata de 56 de puncte.

Petrolul: Pecanha - Achim, Hoban, Manasse, Guilherme - W.Fernandez, Mustivar (cpt) - Albin, Teixeira, De Lucas - Camara.

Rezerve: Bornescu - Alcenat, Priso, Morar, Zicu, Gerson, Tamuz.

Antrenor: Razvan Lucescu.

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Trtovac, Frasinescu, Buzean - Tahar, Todea (cpt) - Al Munteanu, Fl. Dan, C. Petre - Robertson.

Rezerve: Greab - Muth, Mach, Llullaku, Avram, Bawab, Antic.

Antrenor: Cristi Dulca.

Vizita președintele României, Klaus Iohannis, în Coreea de Sud. Vor fi semnate colaborări pe apărare și energie nucleară
Preşedintele Klaus Iohannis va efectua, săptămâna viitoare, de luni până miercuri, o vizită oficială în Republica Coreea, la invitaţia omologului său, Yoon Suk Yeol, informează...
PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
#petrolul bate gaz metan liga I, #liga I cronica etapa 27 petrolul, #petrol gaz metan cronica liga I, #prima victorie lucescu razvan petrolul , #stiri Liga I