Liga I: Prima victorie in 2014 pentru CFR, venita in prelungiri la Targu Jiu

Sambata, 29 Martie 2014, ora 23:30
2198 citiri

CFR Cluj a trecut de Pandurii Targu Jiu cu 1-0, in ultimul meci al zilei de sambata din Liga I, etapa cu numarul 25 din cadrul sezonului 2013/2014.

Singurul gol a fost reusit de Felice Piccolo in minutul 92, la aproape ultima faza a partidei.

Meciul a fost unul fara prea mult spectacol, dupa 30 de minute, de exemplu, nefiind inregistrata nicio ocazie la cele doua porti.

Dupa pauza, Giusti a ratat singur cu portarul clujean Felgueiras.

Piccolo a adus prima victorie in 2014 celor de la CFR Cluj, dupa reusita sa din minutul 92, venita cu capul, dupa un corner executat de Djokovici de pe partea dreapta, si apoi deviat de Rada cu capul.

O victorie care apropie CFR de locul 6, ocupat chiar de Pandurii, cu 38 de puncte, clujenii venind acum la 4 puncte in spate.

Pandurii: Gliwa - Pleasca, Paraskevas, Erico, Momcilovic - Elton, Breeveld, Distefano - Ciucur, Giusti, Nicoara.

Rezerve: Mingote, Mamele, Sipo, Buleica, Ungurusan, Bud, Nistor.

CFR Cluj: Felgueiras - Maftei, Piccolo, Rada, Lopes - Monroy, Djokovic - Deac, Pedro, Costea - Ogbu.

Rezerve: Minca, Velayos, Batin, Veres, Ammari, Tade, Negrut.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
#cfr bate pandurii targu jiu, #cfr pandurii cronica liga I, #liga I etapa 25 cronica pandurii , #stiri Liga I