Liga I: FC Vaslui trece lejer de Ceahlaul in derbiul moldav

Sambata, 30 Noiembrie 2013, ora 21:06
1439 citiri

FC Vaslui a depasit pe Ceahlaul Piatra Neamt cu 3-0 in al doilea meci incheiat sambata in Liga I, etapa cu numarul 16, sezonul 2013/2014.

Cele trei goluri au fost semnate de Salageanu in minutul 3, Temwanjera in minutul 73 si Antal, cu cinci minute inainte de final.

Salageanu a deschis rapid scorul dintr-o lovitura libera sutata la coltul scurt, din unghi, pentru ca ultimele 20 de minute sa aduca si celelalte goluri ale gazdelor.

Temwanjera a marcat cu capul la coltul lung in minutul 73, pentru ca Antal sa inchida meciul, minutul 85, cu un sut sec de la 11 metri.

Vaslui vine la un singur punct de Ceahlaul in clasament, nemtenii ratand sansa de a intra pe podium in Liga I.

Vaslui: Cerniauskas - Celeban, Prahic, Cordos, Musat - Madson, Caue - Salageanu, Sanmartean, Antal - Temwanjera.

Rezerve: Straton, Ortiz, Lovrecic, Patulea, Balaur, Buziuc, Enescu.

Ceahlaul: Jovic - Dumitras, Marc, Canu, Cazan - Stana, Achim - Gheorghiu, Golubovic, Chitosca - Constantinescu.

Rezerve: Jicha, Garcia, Onciu, Rusu, Stefanescu, Ichim, Hasani.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#vaslui bate pe ceahalul, #derbi moldav cronica liga I, #vaslui bate pe ceahlaul liga I, #cronica vaslui ceahlaul , #stiri Liga I