Business Focus: Priorități înainte de următorul mare cutremur. Ce se pierde în discuția despre blocurile "cu bulină"

Pandurii continua sa uimeasca in Liga 1

Luni, 12 Decembrie 2011, ora 21:49
1729 citiri

Supriza turului de campionat, Pandurii Targu Jiu, a incheiat prima parte a campionatului cu o victorie clara obtinuta in fata celor de la Concordia Chiajna, scor 5-2.

Pe un stadion propriu acoperit de ceata, elevii lui Grigoras au inceput bine si, dupa cateva ocazii destul de mari irosite, arbitrul Daniel Istrate a dictat o lovitura de la 11 metri in favoarea gazdelor in urma unui fault facut de Gospodinov asupra lui Batin.

Pintilii a executat, de doua ori dupa ce "centralul" a hotarat repetarea, si si-a adus echipa in avantaj.

Cardoso a punctat pentru 2-0 in minutul 39, din centrarea lui Nistor, iar Salem a redus din diferenta inainte de pauza prin Salem.

Dupa pauza, tot gazdele au fost mai periculoase. Cardoso a reusit dubla in minutul 73, tot cu o lovitura de cap, iar Batin a punctat si el dupa numai 3 minute.

Spectacolul a continuat, Cardoso marcand pentru a treia oara, superb, cu calcaiul, in timp ce ilfovenii au punctat doar la statistica cu golul lui Vali Badea.

in urma acestui rezultat, Pandurii urca pana pe locul 5 in clasamentul Ligii 1, la egalitate de puncte cu Steaua.

Echipe de start:

Pandurii: Mingote - Ad. Rusu, Chiriches, Viera, Al. Vlad - Al. Maxim, Pintilii, D. Nistor - Lemnaru, Batin, Cardoso

Antrenor: Petre Grigoras

Rezerve: Lazar, C. Cristea, Al. Grigoras, Brata, Avramescu, I. Rada II, Tataru

Chiajna: Gospodinov - P. Marin, Mamele, Bozga, Al. Radu - Muzac, A. Stoica, Chitu, I. Iordache, Bira - Salem

Antrenor: Laurentiu Dinita

Rezerve: Nita, Leca, Iliescu, Sorin Pana, M. Neagu, V. Badea, Mihalcea

Arbitru: D. Istrate. Asistenti: E. Ungureanu, G. Dananae (toti din Bucuresti)

România trimite militari să lupte împotriva rebelilor houthi. Cererea lui Klaus Iohannis
Birourile permanente reunite ale Camerei Deputaţilor şi Senatului au luat act marţi, 16 aprilie, de scrisoarea preşedintelui Klaus Iohannis prin care informează Parlamentul că a aprobat...
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiției cererile de urmărire penală față de Petre Roman și Gelu-Voican Voiculescu
Klaus Iohannis a transmis ministrului Justiţiei cererile de urmărire penală a lui Roman Petre, în calitate de fost premier, şi a lui Voiculescu Gelu-Voican, fost viceprim-ministru, pentru...
#pandurii uimesc liga 1, #rezultate Liga 1, #meciuri Liga 1, #pandurii victorie chiajna , #stiri Liga I