Poli Timisoara va da baraj de mentinere in Liga 1 cu UTA Arad

Duminica, 04 Iunie 2017, ora 23:09
6639 citiri

Poli Timisoara a remizat in deplasare cu cei de la Gaz Metan Medias, scor 2-2, reusind sa evite in ultima clipa retrogradarea directa, gratie unui gol marcat de Fulop in Botosani - Pandurii 2-1.

Eric a marcat ambele goluri ale gazdelor, in timp ce Poli Timisoara a punctat prin Popovici si Mailat.

Eric a marcat o dubla in minutele 13 si 24, primul gol fiind o adevarata bijuterie, gol din lovitura libera directa de la circa 20-25 de metri. Timisoara a crezut pana la capat in ea si a egalat prin golurile semnate de Popovici si Mailat, ultimul marcand in minutul 81.

Poli Timisoara a evitat a doua retrogradare consecutiva, dupa ce si la finalul sezonului trecut banatenii au fost in subsolului clasamentului, dar au fost salvati de declararea falimentului Rapidului si urcati din nou in prima liga.

ACS Poli Timisoara va da baraj de mentinere in prima liga cu UTA Arad (locul 3 din Liga 2), urmand sa avem in dubla mansa un adevarat Derbi al Vestului.

Trebuie spus ca Poli a prins locul 6 dupa esecul lui Pandurii din minutul 94 la FC Botosani, scor 1-2, gol marcat de Istvan Fulop.

Gaz Metan: Greab - Cretu, Trtovac, Akaki, Buzean - Danci, Bic - Munteanu, Eric, Buziuc - Olaru.

Antrenor: Cristi Pustai.

ACS Poli: Curileac - Straut, Canu, Bocsan, Neagu - Artean, Soljici - Barbut, Croitoru, Fucek - Popovici.

Antrenor: Ionut Popa.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Poli Timisoara da baraj UTA Arad, #Poli Timisoara egal cu Gaz Metan, #Timisoara salvare in extremis retrogradare , #stiri Liga I