Premiera in Liga 1: Doua echipe protesteaza impotriva arbitrajului

Joi, 01 Decembrie 2011, ora 12:44
1704 citiri

Pentru prima oara in istoria fotbalului romanesc, doua formatii din Liga 1 vor protesta impotriva arbitrajelor intr-un meci din cadrul etapei a 16-a.

Meciul de sambata dintre Vointa Sibiu si Universitatea Cluj va incepe cu 10 minute mai tarziu, dupa ce conducatorii celor doua echipe au stabilit sa ramana la vestiare pentru a protesta astfel fata de arbitrajele potrivnice de care au avut parte in Liga lui Mitica.

Potrivit Prosport, cele doua gruparii vor iesi de la cabine cu 10 minute mai tarziu pentru startul partidei.

Sibienii au fost afectati de deciziile arbitrilor chiar in etapa trecuta, cand centralul Radu Petrescu le-a anulat un gol perfect valabil in partida cu CFR Cluj, pierduta cu scorul de 0-1.

Partida Vointa Sibiu - Universitatea Cluj este programata sambata, de la ora 13:00.

Un fost fotbalist de Liga 1 luptă din răsputeri pentru viața sa, la Spitalul Județean din Brașov, acolo unde este internat. Alexandru Vagner are 33 de ani și a jucat peste 100 de meciuri...
Ministrul Agriculturii despre o posibilă scumpire a cașcavalului la 100 de lei pe kilogram: ”Nu va ajunge la un asemenea preț”
Ministrul Agriculturii, Petre Daea, afirmă că preţul unui kilogram de caşcaval nu va ajunge la 100 de lei, aşa cum s-a vehiculat în spaţiul public în contextul scumpirilor din ultima...