Premiera in Liga 1: Doua echipe protesteaza impotriva arbitrajului

Joi, 01 Decembrie 2011, ora 12:44
1704 citiri

Pentru prima oara in istoria fotbalului romanesc, doua formatii din Liga 1 vor protesta impotriva arbitrajelor intr-un meci din cadrul etapei a 16-a.

Meciul de sambata dintre Vointa Sibiu si Universitatea Cluj va incepe cu 10 minute mai tarziu, dupa ce conducatorii celor doua echipe au stabilit sa ramana la vestiare pentru a protesta astfel fata de arbitrajele potrivnice de care au avut parte in Liga lui Mitica.

Potrivit Prosport, cele doua gruparii vor iesi de la cabine cu 10 minute mai tarziu pentru startul partidei.

Sibienii au fost afectati de deciziile arbitrilor chiar in etapa trecuta, cand centralul Radu Petrescu le-a anulat un gol perfect valabil in partida cu CFR Cluj, pierduta cu scorul de 0-1.

Partida Vointa Sibiu - Universitatea Cluj este programata sambata, de la ora 13:00.

Alexandru Rafila i-a cerut Comisiei Europene să reducă livrările de vaccin anti-Covid pentru România: ”Avem peste 8 milioane de doze care vor expira”
Ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila, a anunţat miercuri, 17 august, că a cerut Comisiei Europene reducerea substanţială a livrărilor de vaccin împotriva Covid-19 pentru acest an şi...
Ce ar avea de pierdut coaliția dacă scoate UDMR-ul de la guvernare. Câtă nevoie reală este de maghiari
În ultimele luni UDMR-ul a fost implicat în mai multe scandaluri care i-au determinat pe unii actori din PNL, dar și PSD scoaterea maghiarilor de la guvernare. Cu toate astea, liderii...