Reactia celor de la Targu Mures, dupa ce au revenit pe primul loc in Liga 1

Duminica, 17 Mai 2015, ora 08:10
4791 citiri

ASA Targu Mures a revenit pe primul loc in Liga 1 dupa o victorie la limita, 1-0 acasa cu Petrolul Ploiesti, golul fiind marcat in ultimele minute de joc.

Victoria a venit dupa ce Steaua castigase dramatic la Brasov cu 3-2, campioana revenind pentru cateva zeci de minute in fotoliul de lider al campionatului.

Liviu Ciobotariu, antrenorul lui ASA, a vorbit dupa meciul castigat cu Petrolul: "Am crezut in victorie pana in ultimul minut. Succesul a venit pe fondul unui joc bun al nostru, ne-am creat multe ocazii. Toti suntem motivati sa castigam campionatul, avem un avans de un punct, iar acest lucru ne da un moral foarte bun. Nu avem nicio presiune, ne dorim sa ramanem pe primul loc. Am demonstrat ca suntem o echipa matura, capabila sa se lupte cu Steaua", spunea antrenorul ardelenilor, dupa partida in care Voiculet a marcat decisiv in minutul 86.

Mai sunt doua etape de parcurs in Liga 1, iar ASA are doar un punct avans fata de Steaua.

Etapa viitoare, Steaua joaca acasa cu FC Botosani, iar ASA merge la Astra Giurgiu.

D.A.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#asa targu mures reactie antrenor, #ciobotariu reactie meci targu mures, #asa targu mures revine ca lider , #stiri Liga I