Sageata Navodari, prima victorie in istoria sa, in Liga I

Sambata, 20 Iulie 2013, ora 21:10
2429 citiri

Sageata Navodari a castigat primul joc din istoria sa din Liga I, dupa ce a trecut de Gaz Metan Medias cu 1-0, gol marcat de Viorel Dinu in minutul 61.

Un singur sut pe spatiul portii a fost remarcat in primele 45 de minute, acela al lui Roman, o lovitura de cap plasata, prinsa insa de Plesca, in minutul 25. In rest, un prim mitan cu multe tatonari la mijlocul terenului, pase ratate, suturi alaturi cu poarta, ingredientele necesare pentru un meci de slaba factura.

Dar totusi golul a venit in partea secunda, in minutul 61, cand Chitu a centrat la coltul lung, iar Viorel Dinu relua cu capul, nemarcat, din 6 metri. Totul a pornit de la pasa geniala cu exteriorul a lui N'Doye, fost jucator la Dinamo si Vaslui.

Un rezultat de care gazdele au incercat sa tina cu dintii pana la final, pasand cat mai mult, aproape tragand de timp chiar, in ultimele minute. In plus, in minutul 84, Alexandru Munteanu de la Gaz Metan a fost eliminat pentru o reactie violenta asupra lui Peteleu.

Iar acel rezultat fragil a ramas pana la final, gazdele bucurandu-se de primele 3 puncte din istoria acestora in Liga I.

Sageata: Panagopoulos - Peteleu, Filip, Popa, Munteanu - N'Doye, Muzac - Florean, Vezan, Tigoianu - Roman.

Rezerve: Gordin, Lupu, Chiacu, Ghinea, Dinu, Apostol. Chitu.

Gaz Metan: Plesca - Trtovac, Frasinescu, Markovic, Ciuca - Tahar, Avram - Petre, Vitinho, Buzean - Llullaku.

Rezerve: Greab, Munteanu, Fabio, Gaspar, Covaciu, Cristea, Cojocnean.

Arbitru: Adrian Cojocaru.

AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
Florin Cîțu iese la atac după tensiunile din coaliție privind candidatura lui Cătălin Cîrstoiu la Capitală. Variantele propuse de fostul premier
Florin Cîţu, fost premier și fost lider PNL, a anunțat că sunt probleme privind „candidatura coaliţiei toxice” în persoana medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei. El a...
#cronica sageata gaz metan liga I, #sageata prima victorie liga I, #sageata bate gaz metan liga I, #etapa 1 cronica sageata gaz metan , #stiri Liga I