TAS a mentinut decizia LPF in cazul derbiului suspendat dintre "U" Cluj si CFR Cluj

Vineri, 18 Mai 2012, ora 13:38
25511 citiri

TAS a mentinut, vineri, decizia Ligii Profesioniste de Fotbal in cazul derbiului suspendat dintre "U" Cluj si CFR Cluj. Astfel, meciul dintre cele doua mari rivale clujene se va rejuca vineri seara, de la scorul 0-0.

Dupa ce a primit materialele din partea celor doua cluburi implicate si din partea LPF, Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a decis ca Liga condusa de Mitica Dragomir a dat decizia corecta.

In aceste conditii, partida intrerupta in minutul 27, la scorul de 0-1, se va rejuca din minutul 1, de la scorul de 0-0.

"Totul e gresit, fals si cu rea intentie! Ma asteptam la aceasta decizie. Le-am spus baietilor sa fie concentrati, ca ma astept la aceasta decizie. Din doua partide (cu "U" Cluj, respectiv Steaua - n.red.) vom castiga sigur cel putin una si vom deveni campioni", a tunat presedintele celor de la CFR Cluj, Iuliu Muresan, la Digi Sport.

Derbiul dintre "U" Cluj si CFR Cluj, din etapa a 31-a a Ligii 1, se va juca vineri seara, de la ora 21:30 si va putea fi urmarit in direct pe site-ul Ziare.com.

In cazul in care CFR Cluj va castiga, atunci va deveni campioana sezonului 2011/2012 al Ligii 1.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, decizia Tribunalului de Arbitraj Sportiv de la Lausanne in cazul derbiului dintre Universitatea Cluj si CFR Cluj, suspendat in minutul 27.

Desfasurarea evenimentelor:

TAS a mentinut decizia LPF si meciul dintre "U" Cluj si CFR Cluj se va rejuca.

INFO: TAS va decide vineri doar daca decizia LPF (ca meciul sa se rejoace de la 0-0) se suspenda sau nu. In cazul in care decizia se va suspenda, meciul nu va mai avea loc.

INFO: Meciul dintre cele doua rivale clujene este reprogramat vineri, de la 21:30, insa in functie de decizia TAS s-ar putea sa nu se mai joace.

INFO: Meciul dintre "U" Cluj si CFR Cluj, din etapa a 31-a a Ligii 1, a fost suspendat in minutul 27, la scorul de 0-1, dupa ce jucatorii celor doua formatii s-au luat la bataie.

Daca decizia LPF va fi suspendata, procesul pe fond va incepe la 1 iunie, in Elvetia.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...