Voluntari, victorie istorica in Liga 1

Sambata, 24 Octombrie 2015, ora 19:53
3344 citiri

FC Voluntari a obtinut vineri o victorie istorica in Liga 1. Nou-promovata a castigat in premiera un meci in prima divizie.

Ilfovenii s-au impus la limita, scor 1-0, pe teren propriu, in fata celor de la Petrolul Ploiesti.

Gazdele la Voluntari au inceput foarte bine jocul, incercand sa se impuna inca din debutul partidei.

In minutul 20, ilfovenii au primit destul de usor un penalti, insa Goossens a executat si i-a permit lui Pecanha sa respinga, in timp ce Balan, prezent pe recuperare, a luftat incredibil.

Golul victoriei istorice a fost inscris in debutul reprizei secunde. Defensiva Petrolului a gafat incredibil, iar Kone a inscris.

Voluntariul a mai avut doua ocazii urise pe pana la final, insa acestea au fost ratate cu seninatate.

Echipele de start

FC VOLUNTARI: Balauru - Rus, Maftei, Radoi, Briceag - Goossens, Novac - Iorga, Pancu, Kone - Balan

Rezerve: Botas, Achim, Dinu Todoran, Tchoutou, Elton, Mihai Costea, Parvulescu

PETROLUL: Pecanha - Peteleu, Benga, Tudose, Genev - Bucsa, Marinescu - Salazar, Zoubir, Nepomuceno - Toto Tamuz

Rezerve: Cobrea, Chirita, Alecsandru, Lemnaru, Rusu, Miliceanu, Radu

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Voluntari victorie Liga 1, #Voluntari rezultate Liga 1, #Liga 1 meci rezultat , #stiri Liga I