Liga Campionilor, sferturi: Real Madrid a defilat în ”dubla” cu Chelsea. Cine a decis meciul de la Londra

Miercuri, 19 Aprilie 2023, ora 00:17
3430 citiri
Rodrygo a marcat două goluri

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat fără emoţii în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Chelsea cu scorul de 2-0 (0-0), marţi seara, la Londra, în manşa secundă a sferturilor de finală.

La Londra, Real Madrid s-a impus, scor 2-0, prin golurile marcate de Rodrygo, în minutele 58 şi 80.

În tur, Real Madrid a câştigat tot cu scorul de 2-0.

Quarterly Report - Editia 4

Barcelona a câștigat a doua oară la rând Liga Campionilor. UEFA a permis un banner de susținere pentru Palestina
Echipa Barcelona a câştigat, sâmbătă, pentru a doua oară consecutiv Liga Campionilor la fotbal feminin, învingând-o în finală pe Lyon, scor 2-0, pe stadionul San Mames din Bilbao....
Budapesta da, București nu. Deciziile majore luate astăzi de UEFA
Comitetul Executiv al UEFA s-a reunit miercuri la Dublin, înaintea finalei Ligii Europa, şi a stabilit stadioanele care vor găzdui viitoarele finale ale Ligii Campionilor, Women’s Champions...