Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor, tragerea la sorți pentru sferturi și semifinale. Cum arată drumul spre finala de la Paris

Vineri, 18 Martie 2022, ora 13:23
3584 citiri
Tragerea la sorți a avut loc la Nyon

UEFA a organizat vineri, 18 martie, tragerea la sorți pentru fazele finale ale Ligii Campionilor, începând cu sferturile de finală.

Cele 8 echipe calificate în această fază au fost incluse într-o singură urnă.

Învingătoare sfert 4 - Învingătoare sfert 3

Partidele tur din sferturi vor avea loc la 5/6 aprilie, cu returul programat la 12/13 aprilie.

Semifinalele vor avea loc la 26-27 aprilie (turul) şi 3-4 mai (returul).

Finala Ligii Campionilor va avea loc la Paris, la 28 mai.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...